SDH Velké Meziříčí

založeno 1871

Úzlová štafeta 2024

20.1.2024

V sobotu dne 20.1.2024 se na sále hasičské zbrojnice ve Velkém Meziříčí uskutečnil druhý ročník soutěže pro Mladé hasiče, tzv. „UZLOVÁ ŠTAFETA“. Mladí hasiči se v průběhu roku učí vázat uzly používané v hasičině. Tyto uzly jsou i součástí disciplíny Požární útok CTIF v celostátní soutěži hry Plamen. Naše soutěž tak může být brána jako generálka právě na jarní kolo hry Plamen, kde tyto disciplíny proběhnou. Jako doplňkovou a zároveň do posledního okamžiku tajnou soutěž jsme zařadili rozpoznávání a přiřazení hasičských technických prostředků na stojan. Nikdo ze zůčastněných do příchodu na soutěž netušil co je bude kromě uzlů čekat. Opět se jedná o součást disciplíny Požární útok CTIF, a i tato část dětem přinesla možnost zdokonalit se před jarním soutěžením. Účast však byla poznamenána vysokou nemocností dětí, a proto mnoho pozvaných Sborů nemohlo na soutěž dorazit. Nakonec se soutěže zůčastnily domácí – velkomeziříčské týmy, týmy z Jabloňova, Oslavice, Otína a z Jam. V kategorii Mladších žáků si pomyslné zlato odvezli domů Jámy, a ve Starších žácích tým z Otína.

Touto cestou děkujeme personálnímu týmu za zdárnou přípravu a chod celé soutěže.

Poděkování patří sponzorům akce : SDH Velké Meziříčí, městu Velké Meziříčí a firmě Lisovna plastů s.r.o.

Dětem přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích v ročníku 2024 a vedoucím pevné nervy